Kategorie
Seria produktów Apap noc to leki przeciwbólowe zawierające połączenie paracetamolu oraz chlorowodorku difenhydraminy, który łagodzi objawy bezsenności wywołanej dolegliwościami bólowymi.
Linia tabletek Apap Noc to połączenie paracetamolu (500 mg) oraz chlorowodorku difenhydraminy (25 mg). Dlatego sięgając po lek Apap noc oprócz działania przeciwbólowego oraz przeciwgorączkowego paracetamolu, uzyskuje się również efekt przeciwalergiczny oraz uspokajający i nasenny, który zapewnia difenhydramina. Tego typu środki najlepiej zatem stosować na noc.
Tabletki z linii Apap noc dostępne bez recepty nadają się do krótkotrwałego stosowania w łagodzenia dolegliwości bólowych, przeziębieniu i grypie, kiedy to pacjent nie może spać. Apap noc nie jest środkiem nasennym, a jedynie lekiem przeciwbólowym ułatwiającym zasypianie. Bez konsultacji lekarskiej preparat można zażywać maksymalnie przez 7 dni. Zaleca się zażywać od 1 do 2 tabletek na pół godziny przed pójściem spać, co powinno zapewnić właściwy wypoczynek aż do rana. Jeśli nie mamy trudności w zasypianiu, bezpieczniej jest zastosować lek z serii Apap, również dostępne bez recepty. Natomiast jeśli pacjentowi towarzyszą silniejsze bóle - rekomenduje się Apap Extra, który oprócz paracetamolu dodatkowo zawiera kofeinę.
Tylko rozważne i niezbyt częste sięganie po produkty z linii Apap Noc zapewni bezpieczeństwo podczas leczenia. Jeśli lek jest stosowany zgodnie z zaleceniami producenta, opisanymi w ulotce, nie ma obaw co do jego szkodliwości. Nie należy łączyć leków z serii Apap noc z alkoholem, ponieważ może to zwiększać toksyczne działanie na wątrobę. Ponadto należy obserwować czy po zastosowaniu preparatu nie pojawiają się niepokojące objawy, jak np. splątanie, bóle głowy, dezorientacja czy zaburzenia rytmu serca. W przypadku tych działań niepożądanych konieczna będzie konsultacja lekarska.
Apap sprawdza się zarówno jako lek na ból głowy, pleców, bóle menstruacyjne, a także podczas przeziębienia i grypy, ponieważ skutecznie obniża gorączkę. Postaci tych produktów są dostosowane do potrzeb każdego pacjenta. Dlatego można tutaj znaleźć zarówno syrop na gorączkę dla dziecka z paracetamolem, jak i tabletki oraz saszetki dla dorosłych. Dzięki zawartości dodatkowych składników aktywnych, takich jak kofeina w linii Apap Extra, a także chlorowodorku difenhydraminy w serii Apap Noc, uzyskać można lepsze efekty działania. Leki te sprawdzają się w napięciowym bólu głowy oraz migrenie, a także kiedy dolegliwości bólowe wywołują bezsenność.
Leki Apap, zawierające w swoim składzie paracetamol, są uznawane za bezpieczne dla żołądka. Nie powodują uszkodzeń w obrębie śluzówki oraz mogą być przyjmowane bez jedzenia. Poza tym, kiedy zaistnieje potrzeba, Apap Junior w formie zawiesiny może być podawany dziecku już od pierwszych dni życia. Jest to lek bezpieczny również w ciąży oraz w okresie karmienia piersią, o ile w składzie preparatu znajduje się jedynie paracetamol.
Dla zachowania najlepszych efektów kuracji ważne jest przyjmowanie paracetamolu zgodnie z zaleceniami producenta. Zazwyczaj pacjenci sięgają po produkty Apap 3 razy na dobę, stosując jednorazowo pojedynczą bądź podwójną dawkę leku.
Pierwsze efekty działania po zastosowaniu Apapu pojawiają się już po 30 minutach. Przeciwbólowo leki te działają do 6 godzin, a przeciwgorączkowo nawet do 8 godzin. Dlatego zażycie kolejnej tabletki lub saszetki z paracetamolem nie powinno odbywać się częściej niż co 4 godziny.
Bez konsultacji z lekarzem kuracja przeciwbólowa lekiem Apap może trwać do 5 dni. Jeśli po tym czasie nie zaobserwuje się poprawy bądź całkowitego ustąpienia objawów warto udać się do specjalisty. W celu obniżenia gorączki tabletki marki Apap mogą być stosowane przez 3 dni.