Zgodnie z aktualną wiedzą, każda kobieta w ciąży i karmiąca piersią powinna przyjmować witaminę D. Czy rzeczywiście jest taka ważna? Jak wpływa na rozwijające się dziecko i na zdrowie mamy?
Produkty
Artykuły
Zgodnie z aktualną wiedzą, każda kobieta w ciąży i karmiąca piersią powinna przyjmować witaminę D. Czy rzeczywiście jest taka ważna? Jak wpływa na rozwijające się dziecko i na zdrowie mamy?
Nawet 90% populacji polskiej może spożywać witaminę D3 w niedostatecznej ilości. Z czego wynika zbyt małe zaopatrzenie organizmu w ten związek? Jakie są konsekwencje jego niedoboru i jak mu zapobiegać?
Powrót dziecka do przedszkola często jest równoznaczny z początkiem ciągłych przeziębień, angin i innych infekcji. Jak wzmocnić odporność przedszkolaka, aby chorował rzadziej? Co mu podać, by jego układ immunologiczny lepiej radził sobie z zarazkami – podpowiada ekspert medicare.pl.
Kiedy pojawia się ból nerek (nerki) to znak, że dzieje się coś poważnego. Patologiczne zmiany zachodzące w tych narządach często nie dają żadnych objawów. Dlatego tak ważne jest ustalenie przyczyny bólu w okolicy lędźwiowej oraz szybkie jego zwalczenie, ponieważ może być on na tyle nasilony, że będzie uniemożliwiał pacjentowi normalne funkcjonowanie.
Przykry zapach z ust dla wielu osób jest źródłem kompleksów i ograniczenia kontaktów z innymi ludźmi. Najczęściej kojarzy się z niedostateczną higieną jamy ustnej, ale czy słusznie? Co powoduje nieprzyjemny zapach z ust i jak go zwalczać? Oto kilka rad od eksperta medicare.pl.
Co począć, gdy dziecko nie chce jeść, marudzi przy karmieniu? Kiedy rodzice powinni zacząć się niepokoić? Jakie są skuteczne sposoby na pobudzenie apetytu u niejadka – radzi ekspert medicare.pl.
Opryszczka jest powszechną chorobą, która najczęściej dotyczy okolicy warg. Zarażenie się wirusem opryszczki oznacza jego obecność w organizmie już do końca życia. Wywoływane nawroty można jednak skutecznie leczyć, stosując doustne leki przeciwwirusowe i preparaty miejscowe. Jak dochodzi do zakażenia wirusem opryszczki? Jak przebiega choroba?
Powrót dzieci z obozów i kolonii wiąże się z ryzykiem rozprzestrzeniania się wszawicy. Jak nie dopuścić do zainfekowania skóry głowy? Na co rodzice i opiekunowie muszą zwrócić szczególną uwagę? Ekspert medicare.pl podpowiada, jak zapobiegać wszawicy u dzieci.
Co jest przyczyną pękania naczynek? Jak je wzmocnić i pomóc cerze naczynkowej? Które preparaty z apteki wybrać na żylaki? Co lepsze na hemoroidy: maść, żel czy czopki? Podpowiada ekspert Medicare.pl.
testAmantadyna pierwotnie wykorzystywana była w leczeniu grypy. Skoro działała na wirusa grypy typu A, sugerowano że może być skuteczna również w leczeniu COVID-19. Jak działa amantadyna i czy rzeczywiście łagodzi przebieg tej choroby? Jakie działania niepożądane może wywołać?
Olej rzepakowy, oliwa z oliwek, ryby i orzechy to bogate źródła kwasów omega. Czym są te związki i jak wpływają na organizm? Kto powinien je suplementować i w jakich dawkach?
Dna moczanowa to choroba przewlekła, występująca częściej niż reumatoidalne zapalenie stawów. Wiedza na jej temat wśród społeczeństwa jest niewielka, co może wpływać na zbyt późne wykrycie tego schorzenia i pojawienie się nieodwracalnych powikłań. Co warto wiedzieć o dnie moczanowej? Jakie objawy powinny wzbudzać niepokój?
Kurzajki, inaczej brodawki, to nieestetyczne zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na stopach i dłoniach. Jak dochodzi do ich powstawania? Jak usunąć brodawki, kiedy się pojawią? Jakie domowe sposoby na kurzajki są najlepsze? Radzi ekspert medicare.pl.
Miażdżyca to powszechna choroba, której konsekwencje mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Jakie są objawy miażdżycy? Jak jej zapobiegać i które preparaty są skuteczne w leczeniu miażdżycy?
Reumatoidalne zapalenie stawów inaczej nazywane gośćcem to schorzenie o charakterze zapalnym, które dotyka głównie stawów, ale także innych narządów. Związane jest z dysfunkcją układu immunologicznego, ale nie jest znana dokładna przyczyna choroby. Jak rozpoznać RZS, kogo najczęściej dotyka i jak wygląda leczenie?
Nadciśnienie tętnicze to choroba powszechna, dotycząca ponad 11 mln Polaków. Jest głównym czynnikiem ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego, na który mamy wpływ. Czym jest nadciśnienie tętnicze i jak mu zapobiegać? W jaki sposób rozpoznać nadciśnienie?
Wakacyjne zatrucia pokarmowe najczęściej są spowodowane spożyciem jedzenia lub picia zawierającego szkodliwe dla turysty bakterie. Jak uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na urlopie – radzi ekspert medicare.pl.
Z pewnością każda kobieta kilka razy w swoim życiu przerabiała kwestię infekcji intymnych. Czasem naprawdę niewiele potrzeba, aby doszło do zakażenia. Podczas podróży, po antybiotykoterapii, czy po wypadzie na basen, odczuwamy pieczenie i swędzenie. Jak ustrzec się przed zakażeniem, czy środki dostępne w aptece pomogą na infekcję, a może zawsze należy udać się do lekarza? Podpowiadamy jak radzić sobie z problemem i jak wybrać preparat.