Zapalenie oskrzeli u dzieci i dorosłych wiąże się przede wszystkim z uciążliwym kaszlem. Jakie są domowe sposoby na radzenie sobie z zapaleniem oskrzeli? Jak zapobiegać tej chorobie?
Produkty
Artykuły
Zapalenie oskrzeli u dzieci i dorosłych wiąże się przede wszystkim z uciążliwym kaszlem. Jakie są domowe sposoby na radzenie sobie z zapaleniem oskrzeli? Jak zapobiegać tej chorobie?
Wirus RSV atakuje komórki nabłonka układu oddechowego prowadząc do rozwoju infekcji, która może mieć różny przebieg i nasilenie. Ze względu na brak trwałej odporności po przebyciu choroby oraz zmienność genetyczną wirusa, możliwe jest ponowne zakażenie RSV. Jakie mogą być powodowane przez wirus RSV objawy u dorosłych i dzieci? Jak wygląda diagnostyka wirusa RSV oraz leczenie infekcji? Dowiedz się też, jakie mogą być związane z wirusem RSV powikłania i jak zapobiegać zarażeniu!
Inhalacje z wykorzystaniem soli fizjologicznej to nie jedyny sposób wykorzystania ampułki z roztworem chlorku sodu. Do czego jeszcze może służyć sól fizjologiczna? W jakiej formie dostępna jest sól i jak z niej korzystać przy przeziębieniu?
Zapalenie krtani, w zależności od rodzaju, może powodować szczekający kaszel, gorączkę, duszność, ból gardła czy chociażby chrząkanie i uczucie ciała obcego w gardle. W przebiegu choroby może dojść do niewydolności oddechowej. Jak leczyć zapalenie krtani? Jakie domowe sposoby pomogą w walce z chrypką, kaszlem i bólem gardła?
Ból klatki piersiowej jest objawem niespecyficznym, który nie ma tylko jednej, przypisanej mu przyczyny. Choć u większości pacjentów jest niegroźny, w części przypadków wynika z bezpośredniego zagrożenia życia. Kiedy ból w klatce piersiowej może wskazywać na schorzenia układu sercowo-naczyniowego? Czym charakteryzuje się ból w klatce piersiowej występujący przy chorobach układu oddechowego, a czym ból nerwicowy w obrębie klatki piersiowej?
Mukowiscydoza to groźna, przewlekła choroba genetyczna. Prowadzi do postępujących zaburzeń funkcjonowania układu oddechowego i przewodu pokarmowego. Na przestrzeni ostatnich lat dokonano dużego postępu w zakresie diagnostyki i leczenia tej choroby. Jakie objawy pojawiają się u chorych na mukowiscydozę? Jaki jest przebieg choroby i czy istnieje leczenie przyczynowe?
Zapalenie oskrzeli u dzieci i dorosłych wiąże się przede wszystkim z uciążliwym kaszlem. Jakie są domowe sposoby na radzenie sobie z zapaleniem oskrzeli? Jak zapobiegać tej chorobie?
Trwający kilka tygodni kaszel u dziecka często budzi niepokój wśród rodziców. Jakie mogą być jego przyczyny? Co na kaszel dla dziecka będzie skuteczne? Kiedy wizyta u lekarza jest konieczna – podpowiada ekspert medicare.pl.
Jak rozpoznać objawy grypy i radzić sobie z chorobą? Czy warto zaszczepić się przeciw grypie? Na pytania czytelników odpowiada ekspert medicare.pl.
Proste inhalacje z soli pomogą w leczeniu kaszlu i kataru. Dlaczego warto je robić, kiedy inhalacje pomogą na zatoki - podpowiada ekspert medicare.pl.
Zapalenie płuc to częsta choroba, choć na szczęście już nie tak śmiertelna jak w czasach przed odkryciem antybiotyków. Jakie objawy mogą się pojawić przy zapaleniu płuc? Kto jest narażony w większym stopniu na rozwój tej choroby?
Wirus grypy charakteryzuje się wysoką zakaźnością i dużym ryzykiem powikłań. Choć w większości przypadków choroba ma łagodny przebieg, u części pacjentów przybiera ostrzejszą postać i może nawet zakończyć się zgonem. Jak skutecznie zapobiegać grypie? Jak odróżnić ją od przeziębienia?
Jak wybrać najlepszy lek na przeziębienie, który zwalczy uciążliwe dolegliwości? Ekspert medicare.pl podpowiada, czym kierować się przy kupnie preparatu łagodzącego pierwsze objawy choroby.
Ból gardła i chrypka to jedne z najczęstszych objawów, które towarzyszą infekcjom górnych dróg oddechowych. Ta przytrafiająca się dość często dolegliwość utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jak zatem szybko załagodzić stan zapalny gardła czy krtani? Ekspert medicare.pl podpowiada, jak wybrać skuteczne zioła, tabletki do ssania czy spray.
Inhalacje na zatoki cieszą się dużym zaufaniem rodziców. Można je bez problemu wykonać w domu, są bezpieczne i dają zadowalające efekty przy wielu dolegliwościach. Jak zatem powinny wyglądać inhalacje na zatoki dla dzieci, jakie olejki eteryczne do inhalacji są skuteczne?
Uporczywy katar i ból głowy mogą trwać kilka, a nawet kilkanaście tygodni. Czy to już zapalenie zatok? Jak radzić sobie z bólem w skroniach i zatkanym nosem – radzi ekspert medicare.pl.
Bardzo modna w ostatnim czasie nebulizacja, czyli metoda inhalacji, stosowana w celu nawilżenia i oczyszczenia dróg oddechowych, nawet u najmłodszych pacjentów, przysparza niekiedy wiele problemów. Jak zatem wykonać prawidłowo inhalację za pomocą nebulizatora i czym kierować się przy wyborze urządzenia? Przedstawiamy kompendium wiedzy na temat inhalacji.
Przeziębienie, to jedna z najczęstszych infekcji jesienno-zimowych. Jest dolegliwością o podłożu wirusowym. Nie jest ono poważną chorobą, lecz bywa nieprzyjemne, uciążliwe i męczące. Jeśli je zaniedbamy lub przechodzimy, może przerodzić się w poważniejszą infekcję.