Kto może przyjmować suplementy diety i jakie? Które choroby mogą być efektem zbyt ubogiej diety? Specjalnie dla medicare.pl radzi Wanda Baltaza, dietetyczka.
Produkty
Artykuły
Kto może przyjmować suplementy diety i jakie? Które choroby mogą być efektem zbyt ubogiej diety? Specjalnie dla medicare.pl radzi Wanda Baltaza, dietetyczka.
Czy w Twoich kosmetykach na pewno nie ma takich składników jak: oleje mineralne i pochodne ropy naftowej, glikol propylenowy, parabeny, karbomery? Czy wiesz, o czym świadczą na opakowaniach kremów skróty: eko, bio, vege? Wyjaśnia ekspert medicare.pl.
W Internecie coraz częściej pojawiają się niedozwolone suplementy diety wspomagające odchudzanie czy leki na potencję lub wiele innych produktów, które na przykład zostały wycofane z różnych powodów z rynku. Natomiast w sieci są i kuszą niskimi cenami. Jak kupować bezpiecznie? Gdzie szukać leków ze sprawdzonych źródeł? Dlaczego robiąc zakupy na medicare.pl masz pewność, że produkty mają legalne pochodzenie?
Na początku płakała przy każdym psim boksie. Teraz moc wzruszeń zamienia w moc działań! Znacie Izę Barską? Wiecie, co ją łączy z medicare.pl?
Gojenie się rany to skomplikowany, kilkuetapowy proces, w który angażuje się wiele komórek naszego organizmu, m.in. skóry, układu immunologicznego i krwi. Jego zachwianie może powodować poważne problemy z leczeniem nawet najprostszych przecięć naskórka. Jak postępować w przypadku trudno gojących się ran? Z pomocą przychodzi ekspert medicare.pl.
Odkrycie antybiotyków w XX wieku było przełomem w leczeniu chorób zakaźnych, które jeszcze do niedawna pozbawiały ludzi życia. Obecnie antybiotyki są bardzo rozpowszechnione, ale tylko właściwe ich stosowanie pozwala na skuteczność i sukces terapii.
Rak trzustki to jeden z najgroźniejszych nowotworów - dotychczas medycyna nie znalazła sposobu na wyleczenie tego rodzaju raka. Można jednak zmniejszyć ryzyko jego występowania poprzez dostarczenie organizmowi odpowiedniej dziennej dawki selenu, witamin C i E. Jak selen wpływa na komórki i cały organizm? Jak wykorzystać selen, by obniżyć ryzyko rozwoju raka trzustki?
W Sanepidach urywają się telefony od rodziców, nauczyciele biją na alarm, a do szkół wróciła rutynowa kontrola głów. W polskich przedszkolach, podstawówkach i domach znowu mamy do czynienia z epidemią wszawicy. I tak, naprawdę jest czego się bać, bo wszawica szerzy się wyjątkowo łatwo.
Dzieci chorują w najmniej odpowiednich momentach, dlatego w domowej apteczce warto mieć najpotrzebniejsze preparaty, które pomogą przetrwać nam do wizyty u lekarza i przydadzą się na pierwsze objawy choroby. Niewiele jednak medykamentów może być stosowanych u najmłodszych pacjentów. Sporządzamy listę dla rodziców – co powinno się znaleźć w domowej apteczce niemowlaka.